Kahramankazan’da 15 Temmuz Direnişten Dirilişe Programı yapıldı.

 / HABERLER

Kahramankazan’da faaliyetlerini sürdüren, Kardeş Kuruluş,  Eğitimli Nesiller Derneği (ENDER) tarafından organize edilen program Aile Yaşam Merkezinde gerçekleştirildi.
Kahramankazanlıların yoğun ilgi gösterdiği programa şehit Ali ANAR, Lokman BİÇİNCİ,  Ömer TAKDEMİR, Ümit GÜDER, Samet CANTÜRK ve Hasan YILMAZ’ın aileleri de katıldı.

Kuranı Kerim Tilaveti ile başlayan programda ENDER Başkanı Eyüp MEDET Dernek faaliyetlerini anlattı. Belediye Başkanı Lokman ERTÜRK selamlama konuşması yaptı. Araştırmacı Yazar Şaban ABAK’ın günümüzde olup bitenlerin ve yaşananların arka planını anlattığı konuşması ilgi ile dinlendi. Okunan sala o gecenin tekrar hatırlanmasına, şiirler, genç şehitler ve slayt gösterisi ise duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Şehit Yakınlarına yapılan hediye takdimi geceye ayrı bir anlam kattı. Müslüman Anadolu Halkının 15 Temmuz gecesi büyük kahramanlıklar göstererek, yüzlerce şehitler vererek ve binlerce gazi ile kazandığı bu zaferin unutmaması unutturulmaması için yapılan program dua ile sona erdi ve izleyicilerden büyük beğeni aldı. 

 Okunma Sayısı : 2313         09 Ocak 2017

RESİM GALERİSİ

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 163350

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.