Beyşehir Kış Kampı Sona Erdi…

 / ETKİNLİKLER

Ortaöğretim Gençleri İçin Yapılan Kış Kampı Tamamlandı AGEMDER, BİRDER ve ENDER Derneklerinin birlikte organize ettiği kış kampı Konya Beyşehir’de yapıldı.

30 Ocak 2017 tarihinde başlayan kampa 86 kişi katıldı. 

Ortaöğretim çağındaki çocuklara yönelik olarak yapılan kampta eğlencenin yanında eğitim çalışmaları da yapıldı. Hava muhalefeti nedeni ile kapalı alan dışındaki mekanlar kamp süreci boyunca kullanılamadı.

Gençlere Okçuluk, Mangala, Matraka, Masa tenisi ve Satranç eğitimleri verildi.

Ayrıca bu alanlarda yarışmalar yapıldı ve birincilere madalyaları dağıtıldı.

 Kamp boyunca üç misafir konuşmacı gençlere hitap etti:

Salı akşamı Mazlumder Konya Şubesi Başkan Yardımcısı Mustafa AKMEŞE insan ve hak kavramları ve kulluk bilinci hakkında bir sunum yaptı.

 Çarşamba günü ilahiyatçı Din Kültürü Öğretmeni  Mücahit Hoca; İbadetlerimizin hayatımıza etkisi ve din kavramı üzerine gençlerle sohbet etti.

Perşembe akşamı ise Recep Mervan TOKSOY Allah’ın her anımıza şahit olması ve amellerimiz konularını işledi. Karşılıklı soru cevaplar ile zenginleşen sohbetler oldukça verimli geçti.

Akşamları Kuranı Kerim Okunması, Yarışma , İlahi ve Ezgilerin söylenmesi ile  Kamp Ateşinin etrafında toplanıldı ve Muhabbetler yapılarak Gençlik ve Kardeşlik geceler yapıldı. Hediyeleşmeler yapıldı.

Dönüşte Konya'da verilen etli ekmek ziyafetinden sonra Cuma namazı kılındı.

30 Ocak’ta başlayıp 3 Şubat’ta sona eren kış kampına katılan öğrenciler yarıyıl tatilini güzel bir şekilde değerlendirme imkanı buldular.

Beyşehir İlçesinde bulunan Konya Beyşehir Gençlik ve İzcilik Eğitim Kampı Beyşehir Gölünün hemen yanına bulunuyor.

Kamp için mekanını  bizlerin hizmetine sunan Konya Beyşehir Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisi  Müdürü Sayın Mehmet Bayındır Bey’e, Gençlik Bakanlığı yetkililerine, ENDER ve BİRDER Yönetim Kurulu ile Katılımcılara katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz

Agemder Yönetim Kurulu

 Okunma Sayısı : 3153         06 Şubat 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 195645

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.