Esyav'ın Yeni Başkanı Prof. Dr. Hasan Ayrancı Oldu

 / HABERLER

ESYAV (Kızılcahamam-Çamlıdere Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı) Genel Kurulu vakıf merkezinde gerçekleştirildi. Yapılan genel kurula vakıf mütevelli heyeti ve çok sayıda misafir katıldı.

Genel kurulda ilkler yaşandı. Yaklaşık 19 senedir vakıf başkanlığı görevini yürüten Ömer Faruk Altınordu bayrak değişimi gerekliliğini ifade ederek, yönetimde gençlerin de yer alması isteğini dile getirdi. Bu nedenle vakıf başkanlığında değişimin iyi olacağını belirterek vakıf başkanlığını bıraktığını açıkladı. Altınordu beraber çalıştığı yönetim kurulu ve mütevelli heyet üyelerine de teşekkür etti. 

Ankara merkezli köklü bir vakıf olan ESYAV'ın yeni başkanıAnkara Üniversitesi  Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan AYRANCI,  vakıf merkezinde gerçekleşen genel kurul sonucu başkanlığa seçilerek on dokuz senedir vakıf başkanlığını yürüten Ömer Faruk Altunordu'dan görevi devraldı.

ESYAV faaliyetleri

Kızılcahamam-Çamlıdere
 Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı olarak kurulan ESYAV binlerce insana eğitim ve burs imkanı sunması, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunması ile uzun yıllardır bilinen, güvenilir bir kurum olarak adını duyurdu. 1986 yılında kurulan vakıf 1987 ile 2016 yılları arasında 10 bin üzerinde gence burs vererek önemli bir başarıya imza atmıştır. Halen bu desteğini arttırarak devam ettirmektedir. Vakıf yazılı ve görsel olarak birçok eser yayınlamak sureti ile eğitim ve tanıtım bakımından da önemli hizmetlerde bulunurken, eğitim, ticaret ve bürokrasi alanlarında başarılı isimleri seminerlere davet edilerek bu hizmetlere katkı sağladı. Son dönemde ülke çapında bir vakıf olma düşüncesi ile hizmetlerde bulunan vakıf, bu gayesini hızlı bir şekilde hayata geçirmeyi planlıyor.

ESYAV'ın yeni başkanı Hasan Ayrancı
 da vakıf faaliyetlerinin son dönemde artarak devam edeceğini söyleyerek, bütün ülkeye hizmet etmek için çalışacaklarının altını çizdi.


ESYAV vakıf başkanlığına; 1987 senesinde vakfın ilk bursiyerlerinden olan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Ayrancı getirildi. Ömer Faruk Altınordu’dan boşalan yönetim kurulu üyeliğine de, divan başkanı Orhan Aydın’ın teklifi ve oybirliği ile bursiyer öğrencilerden, ODTÜ fizik bölümü 4. Sınıf öğrencisi Gizem Acar seçildi.

Rahatsızlığı nedeniyle vakıf mütevelli heyet üyeliğinden ayrılan Bilal Bayram’ın yerine Osman Sancak oy birliği ile mütevelli heyet üyeliğine seçildi.

ESYAV genel kurulunda; faaliyet raporu, denetim raporu, gelir gider, bilanço ve 2017 çalışma raporu ve tahmini bütçe görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

 Genel kurul, tüm mütevelli heyet üyeleri ve misafirlerin güzel dilek ve temennileri ile sona erdi.

Ömer Faruk Altınordu ve Bilal Bayram’a hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.

Genel Kurul sonrası ESYAV yönetim kurulu ve denetim kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu.

 

YÖNETiM KURULU:

Prof. Dr. Hasan Ayrancı,

Hüdaverdi Çakır,

İsmail Sarıhan,

Salim Zeki Çalıkıran,

Hasan Basri Acar,

Ali İhsan Oğultürk,

Sabri Özcan,

M.Sacid Güran,

İsmail Özdemir,

Osman Sancak,

Gizem Acar.

DENETİM KURULU:

Ali İhsan Baki,

Yakup Akpınar,

Halil Yurtoğlu.


 Okunma Sayısı : 2474         10 Şubat 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 743257

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.